Petr Kořínek Trio

Urodzony w roku 1943. Zaliczny jest do grona najlepszych czeskich kontrabasistów (AllStars 1972, 1973, 1974). Jest absolwentem z roku 1969 Státni Konzervator v Brnie, w klasie kontrabasu i fortepianu. Podczas swej bogatej kariery jazzowego artysty grał w zespolach, które dzisiaj uznane są za kamienie milowe w historii czeskiego Jazzu: S+HQ Karla Velebného (1971-1975), Jazz Cellula Laca Décziho (1974-1978), Bigband Ćs. Rozhlasu (1972-1996) Wspólpracował z Jirim Stivinem, Rudolfem Daškem, Laco Gerhardem, Jozefem „Dodo" Śošokou, Emilem Viklickym, Karlem Rüźićkou, Josefem Vejvodou. W 1981 r. założył Praski jazzowy Kwartet. W latach 1983-84 inicjował założenie Moravského jazzového kwintetu z Emilem Viklickym, Svatoplukem Košvancem i braćmi Igorem a Vitézslavem Vavrdovymi. W r. 1991 razem z Milanem Kašubou założyli Moravské jazzové duo. W r. 1998 założył na użytek wydawnictwa „Jazz Art Production" Petr Korinek Jazz Orchestra.

Na międzynarodowej jazzowej scenie występował z jazzowymi osobistościami jak m.in.: Alan Praskin, Lee Harper, Charlie Mariano, Attila Zoller, Karen Edwards, Jeff Gardner, Harry Sokal, Bob Moover, Emil Mangelsdorff, Wolfgang Lackerschmid.

Obecnie uczy i komponuje.

 Urodzony w roku 1977. Jest absolwentem Konzervatore Jaroslava Jeźka w Pradze w klasie profesora Jana Vrany i Karla Rüźićky w specjalnosci fortepian i kompozycja (2000).

Jest jednym z najwybitniejszych praskich pianistów młodej generacji. Wzorami dla niego są Keith Jarrett czy Herbie Hancock

Jego gra jest pełna specyfiki czeskiej i morawskiej muzyki. Od roku 1999 uczy na Konzervatofi Jaroslava Jeźka v Pradze jazzową interpretację. Jest członkiem Reduta Gig Bandu, Bigbandu Ćeského rozhlasu, Petr Kofinek Jazz Orchestra jak i wielu mniejszych formacji jazzowych w Pradze. Z kwartetem Petra Kofinka współpracuje 0d roku 2000.

Ukończył Konzervatoo Jaroslava Jeźka - w klasie perkusji prof. Vladimira Źiźky (1998) i fortepian u prof. Ladislava Brabka i prof. Jioiho Ruźieky. Obecnie jest członkiem The Swings, Petr Korinek Jazz Orchestra i Vit Śvec Tria. Oprócz tego wspolpracuje z plejadą artystów nie tylko w dziedzinie jazzu (np. z Michelem Montanarem), nagrywa sceniczną i filmową muzykę, üczestniczył wielokrotnie w międzynarodowych jazzowych festiwalach (Frankfurt nacl Menem, Karlovy Vary, Trenćin...).

Od roku 2000 uczy na Konzervatori Jaroslava Jeźka w Pradze.

Z kwartetem Petra Kofinka współpracuje 0d roku 2000.

 

Copyright © 2019 World Bass Festival