Edukację muzyczną rozpoczął od gry na fortepianie. Następnie ukończył PSM I i II st. w Jeleniej Górze w klasie kontrabasu prof. Janusza Buszyńskiego.

Dwa lata grał na waltorni w orkiestrze wojskowej.

Studiował w  Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Ireny Olkiewicz i jednocześnie pracował w Filharmonii Wrocławskiej oraz w Operze Wrocławskiej.

Od 1991 roku uczy gry na kontrabasie w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Był także przez ponad dwadzieścia lat pierwszym kontrabasistą Filharmonii Dolnośląskiej w  Jeleniej Górze współuczestnicząc we wszystkich jej nagraniach płytowych, licznych tournee po Europie i sukcesach artystycznych.

Od 2003 roku gra w  Orkiestrze Dętej przy Filharmonii na perkusji.

Występy w kwartecie kontrabasowym Bassiona Polacca rozpoczął w 2006 roku.

Był jednym z Członków Założycieli Polskiego Stowarzyszenia Kontrabasistów we Wrocławiu, którego jest obecnie wiceprezesem.

W 1993 roku otrzymał odznakę ,,Zasłużony Działacz Kultury” nadaną przez Ministra Kultury i Sztuki, a w roku 2004 został uhonorowany ,,Brązowym Krzyżem Zasługi” za upowszechnianie kultury.

W 2014 roku otrzymał Medal od Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”

Gra na kontrabasie z 1864 wykonanym przez Ernsta Liebischa.

Jego hobby to krótkofalarstwo (można usłyszeć go w eterze pod znakiem SQ6FHW) a także zabytkowe samochody. Jest właścicielem samochodu GAZ-51 z 1955 roku.

Copyright © 2020 World Bass Festival