Urodzony w Polsce naukę gry rozpoczyna jako 10-cio latek. Mając 15 lat zaczyna studiować kontrabas najpierw w Katowicach, później w Warszawie ze znanymi profesorami w swojej specjalności: prof. Stefan Nowak, prof. Wiktor Gadziński, prof. Tadeusz Pelczar i prof. Andrzej Mysiński. W 1977 roku kończy z tytułem magistra Wyższą Szkołę Muzyczną w Warszawie, (obecnie Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina).

Od 1973 roku pracuje, jeszcze studiując, w znanych polskich orkiestrach, Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Polskiej Orkiestrze Kameralnej i Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Od 1977 do 1980 jest również profesorem kontrabasu w Liceum im. K. Szymanowskiego w Warszawie. W 1980 roku wyjeżdża do Meksyku jako asystent koncertmistrza
kontrabasów w Orquesta Sinfonica de Veracruz, stan Veracruz Meksyk. W latach 1983-1984 jest pierwszym kontrabasistą w Orquesta de Camara de Bellas Artes w Mexico City a następnie zajmuje miejsce asystenta koncertmistrza kontrabasów w Orquesta Sinfonica de Xalapa, w stanie Veracruz uważanej za najlepszą orkiestrę meksykańską. Zostaje również profesorem kontrabasu na Universytecie Veracruz w Xalapie. Z zainteresowania muzyką jazzową wynikła równoległa współpraca ze znanymi muzykami i grupami jazzowymi zarówno w Polsce jak i w Meksyku. Można tu wspomnieć o Silesian Jazz Quartet – nagroda na Festiwalu Jazz nad Odrą 1973, Jazz Carriers, Yanusz Muniak Quintet, Novi Singers, Alejandro Corona, Guillermo Cuevas, Henryk Miskiewicz, Sławomir Kulpowicz, Kazio Jonkisz i inni, z którymi brał udział w licznych nagraniach, tournee i festiwalach we Wloszech, Bulgarii, Rumunii, Czechoslowacji, Węgrzech, Niemczech, Holandii, Belgii, Szwecjii, Australii i oczywiście w Polsce i Meksyku. Warto również wspomnieć że wielokrotnie grał jako solista z różnymi orkiestrami meksykańskimi. Jest również wielkim propagatorem koncertu na kontrabas Stefana Bolesława Poradowskiego.

Copyright © 2020 World Bass Festival