Założycielem pracowni był Herman Alexander Poellmann (1864-1937). W 1888, założył działalność w Siebenbrunn, miasteczku koło Marneukirchen, aby skoncentrować się na budowie kontrabasów. Jego syn, Erich Max Poellmann (1897-1963) wyrastał w atmosferze sztuki lutniczej i rozpoczął pracę wraz z ojcem 1911. W 1920, Erich zdecydował otworzyć swój własny sklep w domu swego teścia, Augusta Ernsta Voigta, budowniczego skrzypiec. Dom był położony w Jagelsburg blisko Adorf/ Vogtland.

Po 1940 E.M. Poellmann powrócił do Markneukirchen i w 1944 otrzymał dyplom mistrzowski. Erich był znany jako wybitny rzemieślnik. Jego kontrabasy były słynne ze względu na ich duży orkiestrowy dźwięk..

Erich Poellmann rozpoczął także artystyczną ornamentację na szczycie i boczkach jego instrumentow.

Gunter Krahmer, urodzony w 1938, jest trzecią generacją wytwórców budujących kontrabasy Poellmann. Jest on siostrzeńcem Ericha Maxa Poellmana i wnukiem Augusta Ernsta Voigta. Gunter pracował ze swoim wujem w latach 1952-1959. Po otrzymaniu tytułu mistrza w roku 1959, opuścił byłe Wschodnie Niemcy i udał się do Mittenwaldu w Bawarskich Alpach, gdzie żyje do dzisiaj.

Czwarta generacja lutników kontrabasowych jest reprezentowana przez synów Guntera, Michaela i Ralpha Krahmerów. Oni wyrastali także pracując w pracowni ojca. Po otrzymaniu swoich tytułów mistrzowskich usamodzielnili się współpracując ze sobą. Michael otwarł swój sklep w Mittenwaldzie z przepięknym widokiem na góry, podczas gdy Ralph pozostał w ojca sklepie w bawarskiej wiosce, St. Veit/Neumarkt, oddalonej o godzinę drogi. Michael i Ralph kontynuują tradycję, a także dodają do jej wizerunku nowe pomysły.

Jeżeli mieliście Państwo okazję poznać “Krahmers boys” na pewno postrzegacie ich jako pierwszej klasy dżentelmenów, rzemieślników, oddanych swojej pracy i najlepszych przyjaciół. Jako bracia, posiadają niezwykłą zdolność współpracy. Ich pracownie są oddzielone górami ale łączą się artystycznie i osobowościowo. Obaj posiadają bowiem miłość do sztuki tworzenia kontrabasów, i specjalny szacunek do drewna i materiałów potrzebnych do ich konstrukcji. Piąta generacja Poellmannow już spędza czas w pracowniach ich ojców. Rodzina Krahmer posiada wystarczająco dużo zgromadzonego drewna aby zbudować ponad tysiąc kontrabasów.

Copyright © 2020 World Bass Festival