Absolwent PWSM w Poznaniu, a dziś także wykładowca tej uczelni. Główny nurt jego działalności artystycznej związany jest z muzyką jazzową. Zadebiutował (wraz z Krzesimirem Dębskim, Zbigniewem Wromblem, Bohdanem Jarmołowiczem) w grupie Warsztat, zdobywając laury na festiwalach Jazz nad Odrą w latach 1975-77. Krzysztof Przybyłowicz jest laureatem konkursu 5-de Internationaal Festival voor Jongerenorkesten (Hoeillart w Belgii), Nagrody Artystycznej Młodych im. H. Wyspiańskiego, nagród miesięcznika Jazz Forum i sekcji publicystów Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Największą popularność zyskał w grupie String Connection, chociaż nie stronił od współpracy z innymi grupami i artystami (np. zespoły: Sami Swoi, Alex Band, In-Formation i Samarpan Sławomira Kulpowicza, Orkiestra PR i TV, Vintage Band; jazzmani: Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Maciej Sikała, Andrzej Jagodziński, Wojciech Karolak, Jarosław Śmietana, Adam Wendt, Janusz Skowron, Sławomir Kulpowicz, Krzysztof Ścierański, Andrzej Olejniczak, Michał Urbaniak, John Hicks, Horace Parlan, Doug Cameron; wokaliści: Ewa Bem, Deborah Brown, Hanna Banaszak, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Anna Jurksztowicz, Ryszard Rynkowski). Należy do najciekawszych i najwszechstronniejszych perkusistów, chętnie zapraszany do udziału w projektach muzycznych innych twórców. Jest muzykiem sesyjnym biorącym udział w wielu produkcjach nagraniowych zarówno płytowych jak i filmowych. Ważnym wydarzeniem w działalności artystycznej Krzysztofa Przybyłowicza były specjalna prezentacja „Percussion Project”, a także wspólny projekt z amerykańskim skrzypkiem Johnem Blake’em. Bardzo często bierze udział w nagraniach muzyki filmowej i produkcjach płytowych o różnorodnej stylistyce.

Prowadzi aktywną działalność edukacyjną i publicystyczną. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu, założycielem Zakładu Jazzu i Muzyki Estradowej tej uczelni, prowadzi zajęcia na wielu warsztatach muzycznych, m.in. na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży, Forum Perkusyjnym w Żaganiu, European Jazz School w Hesji. Od 17 lat publikuje artykuły warsztatowe w popularnym miesięczniku muzycznym FCM Muzyk.

Copyright © 2020 World Bass Festival