Kontrabasista, kompozytor i dyrygent, członek Honolulu Symphony Orchestra. Pedagog na Uniwerytecie Hawajskim w Manoa gdzie prowadzi zespół muzyki współczesnej i jest wykładowcą teorii i kompozycji. Za swoje utwory otrzymał wiele nagród (np. „Meet the Composer”). „Edge” na kontrabas solo wybrany jako utwór obowiązkowy na konkursie kontrabasowym w Richmond w 2003 roku oraz „Eight Solitudes” wydane zostały przez Discordia Music, "Vital Signs" opublikowało Liben Family Album. Obecnie pracuje nad utworem na kontrabas i orkiestrę, którego premiera ma odbyć się wiosną 2005 roku.

Jego kompozycje wykonywane są przez m.in. Yale Symphonic Orchestra, Portland Chamber Festival Orchestra, Honolulu Symphony Orchestra.

Askim jest dyrektorem artystycznym Brandford Chamber Orchestra. Regularnie także prowadzi koncerty z Honolulu Symphony Orchestra przygotowuj1c utwory współczesne. Studiował w Hochschule fuer Musik und Darstallende Kunst w Wiedniu oraz Yale University gdzie ukoñczył z wyróżnieniem studia doktorskie. Jego pedagogami byli Ludwig Streicher, Diana Gannett, Donald Palma i George Rubino. Poza aktywnoœcią jako muzyk klasyczny Peter Askim jest także artyst1 jazzowym
który otrzymał pochlebne recenzje w takich publikacjach jak "Jazztime", New York Post i New York Newsday.

Copyright © 2020 World Bass Festival