Program

 

Jubileusz 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Kontrabasistów

Wrocław – Dolny Śląsk, 16 – 21 sierpnia 2014

 

 

16.08. sobota


18:00 Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum
Koncert inauguracyjny
Marek Romanowski
– kontrabas
Hanna Holeksa – fortepian
Program: F. Proto – Sonata 1963

Adam Bogacki – kontrabas
Urszula Marciniec-Mazur - wiolonczela
Teresa Worońko – fortepian
Program:
G. Rossini – Duet na wiolonczelę i kontrabas,
G. Bottesini – Fantasie La Sonnambula,
N. Paganini – Wariacje „Mojżesz”

Miloslav Jelinek (Czechy) – kontrabas
Piotr Zimnik - kontrabas
Marcela Jelinkova (Czechy) – fortepian
Program: H. Eccles – Sonata a-moll,
J. Haydn – Koncert wiolonczelowy D- dur

 

17.08. niedziela


9:00 – 12:00 - klasy mistrzowskie
Adam Bogacki – solo
Adam Cegielski – jazz
Burak Karaagac – solo
Andrzej Jekiełek – solo - średnio zaawansowani, orkiestrówki
Marcin Wiliński – orkiestrówki

12:00 – 13:00 – próba orkiestr kontrabasowych MINI BASS i MIDI BASS
Prowadzący: John Schimek – MINI BASS
Miloslav Gajdos, Eric Hansen – MIDI BASS

15:00 – 17:00 - klasy mistrzowskie
Kazimierz Cyna – początkujący
Miloslav Jelinek – solo
Robert Piękoś – początkujący
Gerard Przybyła – solo, początkujący
Waldemar Tamowski – solo
Czesław Ząbek - solo

18:00 Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum
Koncert “Od popularnej klasyki - do klasycznego popu”

BASSIONA AMOROSA – Międzynarodowy Zespół Kontrabasowy
Laureat „EUROPEAN QUARTET PRIZE“ 2003
Kierownictwo artystyczne: Klaus Trumpf (Niemcy)

Ljubinko Lazić (Serbia), Andrew Lee (Korea Płd.), Giorgi Makhoshvili (Gruzja)
Andrei Shynkevich (Białoruś), Jan Jirmasek (Czechy) - kontrabasy
Gabriel Hahn (Niemcy) – perkusja

 

18.08. poniedziałek


9:00 – 12:00 - klasy mistrzowskie
Adam Cegielski – jazz
Kazimierz Cyna – początkujący
Miloslav Jelinek – solo,
Burak Karaagac – solo
Ljubinko Lazić – solo
Robert Piękoś – początkujący,
Waldemar Tamowski – solo
Czesław Ząbek – solo,

12:00 – 13:00 – próba orkiestr kontrabasowych MINI BASS i MIDI BASS
Prowadzący: John Schimek – MINI BASS
Miloslav Gajdos, Eric Hansen – MIDI BASS

16:00 – 17:00 - klasy mistrzowskie
Michael Cameron – solo
Bogusław Furtok – solo
Andrzej Jekiełek – średnio zaawansowani, orkiestrówki
Giorgi Makhoshvili – początkujący,
David Murray – solo
Irena Olkiewicz – solo,  
Klaus Trumpf – solo
Marcin Wiliński – orkiestrówki


18:00 Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum, pl. Uniwersytecki 1
Koncert przebojów muzyki klasycznej

John Schimek (USA) – Kontrabas
Civan Firat Korkmaz (Turcja) – Kontrabas
Robert Bachara – skrzypce
Alicja Siejka – fortepian
Miloslav Gajdoś (Czechy) – Kontrabas
Hanna Holeksa – fortepian
     

19.08. wtorek


9:00 – 12:00 - klasy mistrzowskie
Adam Cegielski – jazz
Grzegorz Frankowski – tango
Bogusław Furtok – solo
Burak Karaagac – solo
Waldemar Tamowski – solo
Czesław Ząbek – solo,

12:00 – 13:00 – próba orkiestr kontrabasowych MINI BASS i MIDI BASS
Prowadzący: John Schimek – MINI BASS
Miloslav Gajdos, Eric Hansen – MIDI BASS


13:15 – 13:30 – Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej, ul. Katedralna 4
Wspólne zdjęcie Wykonawców i Uczestników

15:00 – 17:00 - klasy mistrzowskie
Grzegorz Frankowski – tango
Bogusław Furtok – solo
Miloslav Gajdos – solo,
David Murray – solo
Gerard Przybyła – solo, początkujący
Marcin Wiliński – orkiestrówki

18:00 Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum
Koncert “Kontrabas solo i kameralnie”   

Eric Hansen (USA) - kontrabas
Ewa Warykiewicz (Polska/ Niemcy) – fortepian
Program: L. Manoly - Feuille d'Album, G. Bottesini - Romanza Dramatica Allegretto Capriccio, A. Misek - Concert Polonaise Traditional, arr. E. Hansen - Beaumont Rag, Traditional, arr. E. Hansen  - Oh Shenandoah Trio, E. Hansen Peach Fuzz Marmot Trio

Michael Cameron (USA) – kontrabas
Program m.in.: Diego Ortiz – Ricercars

 

20.08. środa


8:00 – 13:00 i 14:00 - 17:00 Jubileuszowy Konkurs Kontrabasowy


Starsza kategoria
Jury:
Bogusław Furtok (Frankfurt, Niemcy) – Przewodniczący
Michael Cameron (Illinois, USA)
David Murray (Indianapolis, USA)
Waldemar Tamowski (Katowice)
Czesław Ząbek (Kraków)

Średnia kategoria,
Młodsza kategoria,
Kategoria zespołów kontrabasowych

Jury:
Miloslav Jelinek (Brno, Czechy) - Przewodniczący
Miloslav Gajdos (Kromieriż, Czechy)
Eric Hansen (Provo, USA)
Andrzej Jekiełek
(Warszawa)
Marcin Wiliński (Warszawa)

18:00 Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum, pl. Uniwersytecki 1
Koncert „Kontrabas solo i w duecie”

John Schimek (USA) - kontrabas  
Program: J. Leandre – Taxi!, J. Pattitucci - Backwoods, G. Unger arr. Schimek - Ashokan Farewell

Burak Karaagac (Turcja) – kontrabas
Ebru Karaagac (Turcja) – skrzypce
Teresa Worońko – fortepian
Program: C. Ditters von Dittersdorf – Divertimento Concertante na altówkę i kontrabas w opracowaniu na skrzypce i kontrabas (światowa premiera)
F. Chopin - Valse Brillante op. 34 No. 2, Önder Özkoç – Miniatury (*światowa premiera)


CiASteczKa Jazzowe
Adam Cegielski – kontrabas
Kuba Stankiewicz – fortepian
Program: standardy jazzowe

 

21.08. czwartek


9:00 – 11:00 - klasy mistrzowskie
Michael Cameron – solo
Bogusław Furtok – solo
Andrzej Jekiełek – średnio zaawansowani, orkiestrówki
Miloslav Jelinek – solo
Gerard Przybyła – solo, początkujący,
Marcin Wiliński – orkiestrówki

11:30 – 13:00 Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej
Próba generalna orkiestr kontrabasowych MINI BASS i MIDI BASS

15:00 Koncert Plenerowy, Plac Katedralny
Jubileuszowa Orkiestra Kontrabasowa MINI BASS
John Schimek (USA) – dyrygent

Jubileuszowa Orkiestra Kontrabasowa MIDI BASS
Miloslav Gajdos (Czechy) – dyrygent
Eric Hansen (USA) – dyrygent

18:00 Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum
Koncert Finałowy „od Bacha do Piazzolli”

 
David Murray (USA) - kontrabas
Hanna Holeksa – fortepian
Program: J. S. Bach – Suita Nr 1 na wiolonczelę solo, E. Grieg – Sonata na  wiolonczelę i fortepian, G. Bottesini – „Capriccio di Bravura”      

Grzegorz Frankowsk
i Trio   
Piotr Kopietz - bandoneon
Jacek Bylica – fortepian
Grzegorz Frankowski - kontrabas   
Program: M. Rodriquez - La Cumparsita, J.Plaza – Danzarin, A.Villoldo – El Choclo, H. Salgan  –  Don Agustin Bardi,
L. Petersburski  - Ta Ostatnia Niedziela, W. Szpilman  -  W Małym Kinie, L. Kaszycki  -  Pamiętasz Była Jesień        
A. Piazzolla -  Kicho, Tanti Anni Prima, Chau Paris, G.Frankowski  - Orientango, Perro y Gato, Tango Mobile,
H.Varela  - Azucar Pimienta y sal, C.Gardel  - Por Una Cabeza  

Copyright © 2017 World Bass Festival