Program

Sobota 12.08.2006

19:00

Inauguracja w atmosferze flamenco

Teatr Polski
Renaud Garcia-Fons (Francja) – kontrabas
Antonio Ruiz (Francja) – gitara


Niedziela 13.08.2006

9:00-12:00

Indywidualne klasy mistrzowskie

Akademia Muzyczna

12:00

Wspomnienie o prof. Wiktorze Gadzińskim
Akademia Muzyczna
Gerard Przybyła (Polska)
Andrzej Woźnikowski (Norwegia)
Czesław Ząbek (Polska )

16:00

Bałkańskie Impresje

Salon Śląski, Plac Uniwersytecki 15
Kina Bagovska (Bułgaria/USA)
wernisaż malarstwa
Petya Bagovska (Bułgaria) – kontrabas
Marcela Jelinkova (Czechy) – fortepian

18:00

Koncert wirtuozowski

Uniwersytet Wrocławski Oratorium Marianum
Miloslav Gajdoš (Czechy) – kontrabas
Andrzej Jungiewicz (Polska) – fortepian

20:00

Astor Piazzolla – Trio Revirado
Uniwersytet Wrocławski Aula Leopoldinum
Grzegorz Frankowski (Polska) – kontrabas
Wiesław Prządka (Polska) – bandoneon
Marek Piątek (Polska) – gitara


Poniedziałek 14.08.2006

9:00-12:00

Indywidualne klasy mistrzowskie
Akademia Muzyczna

12:00
„ Art of the Bow”
Prezentacja metody Francois Rabbath’a na DVD
Akademia Muzyczna

16:00
Recital Mistrzowski
Sala Wielka Ratusza
Fernando Grillo (Włochy) – kontrabas

18:00
Kwartety Kontrabasowe F. A. Hoffmeister’a
Uniwersytet Wrocławski Aula Leopoldinum
Karol Kowal (Polska) – kontrabas
Justyna Wołoch (Polska) – skrzypceo
Szymon Kruk (Polska) – altówka/viola
Justyna Sobczak (Polska) – wiolonczela

20:00
Recital wirtuozowski
Uniwersytet Wrocławski Oratorium Marianum
Miloslav Jelinek (Czechy) – kontrabas
Marcela Jelinkova (Czechy) – fortepian


Wtorek 15.08.2006

9:00-14:00
Indywidualne klasy mistrzowskie
Akademia Muzyczna

16:00
Recital
Akademia Muzyczna Sala Teatralna
Paul Sharpe (USA) – kontrabas
Marek Werpulewski (Polska) – fortepian

18:00
Jazz inspirowany folklorem
Uniwersytet Wrocławski Aula Leopoldinum
Vitold Rek (Polska /Niemcy,Poland/Germany) – kontrabas, śpiew

20:00
Koncert Kameralny
Uniwersytet Wrocławski Aula Leopoldinum
„Bassiona Polacca” Wrocławska Formacja Kontrabasowa
Kazimierz Cyna, Karol Kowal, Natalia Radzik
Dominik Schulz, Łukasz Tinschert
Kierownictwo artystyczne: Irena Olkiewicz


Środa 16.08.2006

9:00-12:00
Indywidualne klasy mistrzowskie
Akademia Muzyczna

12:00
Kontrabasowe nauczanie początkowe metodą Suzuki

Akademia Muzyczna Sala Teatralna
warsztaty Virginia Dixon (USA)

16:00
Recital
Akademia Muzyczna Sala Teatralna
Gottfried Engels (Niemcy, Germany) – kontrabas
Marek Werpulewski (Polska, Poland) – fortepian

18:00
Wesole kontrabasy
Uniwersytet Wrocławski Aula Leopoldinum
„The Bad Boys of Bass” (USA)
kwartet kontrabasowy
David Murray, Volkan Orhon, Anthony Stoops, Paul Sharpe

20:00
Recital Mistrzowski
Uniwersytet Wrocławski Oratorium Marianum
Franco Petracchi (Włochyy) – kontrabas
Dianne Frazer-Cross (USA) – fortepian


Czwartek 17.08.2006

9:00-12:00
Indywidualne klasy mistrzowskie
Akademia Muzyczna

16:00
Recital
Akademia Muzyczna Sala Teatralna
Anthony Stoops (USA) – kontrabas
Andrzej Jungiewicz (Polska) – fortepian

16:00
Pozdrowienia z Michigan!
Uniwersytet Wrocławski Oratorium Marianum
Tom Knific (USA) – kontrabas
Renata Artman Knific (USA) – skrzypceo
Kuba Stankiewicz (Polska) – fortepian

20:00
Kontrabasowe rarytasy w mistrzowskich wykonaniach
Uniwersytet Wrocławski Aula Leopoldinum
Franco Petracchi (Włochyy) – dyrygent
Soliści:
Volkan Orhon (Turcja/USA) – kontrabas
Jorma Katrama (Finlandia) – kontrabas
Karol Kowal (Polska) – kontrabas
Jarosław  ̄Żołnierczyk (Polska) – skrzypceo
Festiwalowa Orkiestra Symfoniczna


Piątek 18.08.2006

9:00-12:00
Indywidualne jazzowe klasy mistrzowskie
Akademia Muzyczna

12:00
Próba Generalna Festiwalowej Orkiestry Kontrabasowej
Akademia Muzyczna Sala Teatralna Theather Hall

16:00
Recital Mistrzowsk
Uniwersytet Wrocławski Oratorium Marianum
David Murray (USA) – kontrabas
Dianne Frazer-Cross (USA) – fortepian

18:00
Niedzielne jazzowanie w piątek
Uniwersytet Wrocławski – Oratorium Marianum
Jacek Niedziela (Polska) – kontrabas
Wojciech Niedziela (Polska) – fortepian
Łukasz  Żyta (Polska) – perkusja

20:00
Najpopularniejszy polski „Kontrabasista”
Wrocławski Teatr Lalek/Wroclaw Puppet Theater
Jerzy Stuhr (Polska) – aktor
Monodram P. Suskind „Kontrabasista”
w reżyserii Jerzego Stuhra


Sobota 19.08.2006

11:00
„ I...Ty możesz grać na kontrabasie!”
Koncert dla dzieci, połączony z zabawą i konkursami
Rynek Wrocławski przy budynku Banku Zachodniego WBK
Soliści, zespoły, Festiwalowa Orkiestra Kontrabasowa
Prowadzenie: Dominik Schulz (Polska)


16:00
Wielki Finał – Młodzi Europejscy Wirtuozi
Teatr Polski
„Bassiona Amorosa” Międzynarodowy Zespół Kontrabasowy z Monachium (Niemcy)
Kierownictwo artystyczne: Klaus Trumpf
(Niemcy)
Roman Patkolo (Słowacja) – kontrabas
Artem Chirkov (Rosja) – kontrabas
Andrej Shynkewich (Białoruś) – kontrabas
George Makhoshvili (Gruzja) – kontrabas
Jan Jirmasek (Czechy) – kontrabas
Ljubinko Laźić (Serbia) – kontrabas
Mavzhida Gimaletdinova (Rosja) – fortepian
Festiwalowa Orkiestra Kontrabasowa
Gottfried Engels (Niemcy) – dyrygent

20:00
Wielki Finał z Międzynarodowymi Gwiazdami Jazzu
Teatr Polski
John Clayton (USA) – kontrabas/
Gerald Clayton (USA) – fortepian
Goście Specjalni:
Tom Knific (USA) – kontrabas
Jacek Niedziela (Polska) – kontrabas


Copyright © 2017 World Bass Festival