Program

Codziennie od 11-17 sierpnia w Akademii Muzycznej przy Placu Jana Pawła II Nr 2

8:ł0-10:00
Rozgrzewka

10:00-14:00
Indywidualne klasy mistrzowskie

11:00-12:00
Wykłady


Sobota 09. 08. 2008


18:00
Filharmonia Wrocławska
Koncert laureatów I Międzynarodowego Konkursu Kontrabasowego Wratislavia
Dyrygent : Paweł Przytocki



Niedziela 10. 08. 2008


14:00
Rynek
Plenerowy Koncert Promocyjny
Solista
Miloslav Gajdos (Czechy) – Kontrabas
Prowadzenie/Leading
Dominik Schulz (Polska) – Kontrabas
Kazimierz Cyna (Polska) – Kontrabas
Gerard Przybyła (Polska) – Kontrabas
John Schimek (USA) – Kontrabas
Sonia Ray (Goiaz/Brazil) – Kontrabas
Międzynarodowe Zespoły Kontrabasowe

19:00
Filharmonia Wrocławska
Galowy Koncert Inauguracyjny
Soloists:
Adam Bogacki (Polska) – Kontrabas
Thomas Martin (Wielka Brytania) – Kontrabas
Dariusz Mizera (Polska/Szwajcaria) – Kontrabas
Catalin Rotaru (Rumunia/USA) – Kontrabas
Dyrygent: Paweł Przytocki (Polska)
Festiwalowa Orkiestra Symfoniczna



Poniedziałek 11. 08. 2008



11:00-12:00
Akademia Muzyczna
Wykład
“Edukacja kontrabasowa w Rosji”
Tadeusz Górny (Polska) - Kontrabas

12:30-14:00
Akademia Muzyczna
Wykład
„S.B.Poradowski, kompozytor i nauczyciel”
Leszek Wisłocki (Polska) – kompozytor
Live ilustration:
Wojciech Bergander (Polska) – Kontrabas
Marek Werpulewski (Polska) – Fortepian

16:00-18:00
Aula Leopoldina Uniwersytet Wrocławski
Frank Proto (USA) Double Bass and Composition Master Class

18:00
Oratorium Marianum Uniwersytet Wrocławski
Recitals
Miloslav Jelinek (Czechy) – Kontrabas
Marcela Jelinkova (Czechy) – Fortepian

20:30
Teatr Muzyczny Capitol
Jazzy Exciting Night
Dariusz “Oles” Oleszkiewicz (Polska/USA) – Kontrabas
Michał Tokaj (Polska) – Fortepian
przerwa/break
Carlos Del Pino (Kuba/USA) – Kontrabas
Mario Majeron “El Indio” (Kuba/Niemcy) – Trąbka
Reinaldo “Rey” Ceballo (Kuba/Polska) – Fortepian
Jose Torres (Kuba/Polska) – Perkusja
Tomasz Torres (Polska) – Perkusja



Wtorek 12. 08. 2008



11:00-12:30
Akademia Muzyczna
Wykład
“Inspiracja, proces tworzenia i interpretacja moich utworów na kontrabas jak “Edge na kontrabas solo”,
„Eight Solitudes na kontrabas i fortepian”, ”Islands: Koncert na kontrabas i smyczki”
Peter Askim (USA) - Kontrabas

12:45-14:00
Akademia Muzyczna
Wykład
„Edukacja kontrabasowa w Ameryce”
John Schimek (USA) – Kontrabas

16:00
Aula Leopoldina Uniwersytet Wrocławsk
Recitals
Eric Hansen (USA) – Kontrabas
Marek Werpulewski (Polska) – Fortepian
break
Radoslav Sasina (Słowacja) – Kontrabas
Dana Sasinova (Słowacja) – Fortepian

18:00
Oratorium Marianum Uniwersytet Wrocławski
„Piazzoforte”
Kevin Kenner (USA) – Fortepian
Grzegorz Frankowski (Polska) – Kontrabas
Paweł Wajrak (Polska) – Skrzypce
Maciej Lulek (Polska) – Skrzypce
Ryszard Sneka (Polska) –Altówka
Konrad Górka (Polska) – Wiolonczela

20:30
Teatr Muzyczny Capitol
Jazzy Romantic Night
“Jagodziñski Trio”
Andrzej Jagodziñski (Polska) – Fortepian
Adam Cegielski (Polska) – Kontrabas
Czesław „Mały” Bartkowski (Polska) – Perkusja



Środa 13. 08. 2008



10:00-11:00
Akademia Muzyczna
Wykład
„Edukacja Kontrabasowa w Polsce”
Czesław Ząbek (Polska) – Kontrabas

11:30-14:00
Akademia Muzyczna
Mistrzowska Prezentacja
”Sztuka Smyczka”
Francois Rabbath (Francja) Kontrabas
Hans Sturm (USA) Kontrabas

16:00
Aula Leopoldina Uniwersytet Wrocławski
Recitals
Andrzej Kaczanowski (Polska) – Kontrabas
Dana Sasinova (Słowacja) – Fortepian
break
Thierry Barbe (Francja) – Kontrabas
Marek Werpulewski (Polska) – Fortepian

18:00
Oratorium Marianum Uniwersytet Wrocławski
Recitals
Dan Styffe (Szwecja/Norwegia) - Kontrabas
Andrzej Jungiewicz (Polska) – Fortepian
brak
Jeff Bradetich (USA) – Kontrabas
Dianne Frazer (USA)- Fortepian

20:30
Teatr Muzyczny Capitol
Jazzy International Night
Marek Bałata (Polska) - Vocal
Adam Skrzypek (Polska) – Kontrabas
Hans Sturm (USA) – Kontrabas
Piotr Kałużny (Polska) – Fortepian
Przerwa
„Petr Korinek Trio”
Petr Korinek (Czechy) – Kontrabas
Petr Benes (Czechy) – Fortepian
Jan Linhart (Czechy) – Perkusja/Drums


Czwartek 14. 08. 2008


11:00-12:00
Skwer Angelusa
Plenerowy Koncert Promocyjny
Prowadzenie
Kazimierz Cyna (Polska) – Kontrabas
Gerard Przybyła (Polska) – Kontrabas
Gudrun Raschen (RPA/Niemcy) – Kontrabas
Sonia Ray (Goiaz/Brazil) – Kontrabas
John Schimek (USA) – Kontrabas
Dominik Schulz (Polska) – Kontrabas
Międzynarodowe Zespoły Kontrabasowe

12:00-14:00
Akademia Muzyczna
Mistrzowska Prezentacja
“Sztuka Lewej Ręki”
Francois Rabbath (Francja) - Kontrabas
Hans Sturm (USA) - Kontrabas

16:00
Aula Leopoldina Uniwersytet Wrocławski
Recitals
Jiri Valenta (Czechy) – Kontrabas
Marek Werpulewski (Polska) – Fortepian
break
Barry Green (USA) – Kontrabas
Dianne Frazer (USA) – Fortepian

18:00
Oratorium Marianum Uniwersytet Wrocławski
Recital
Miloslav Gajdos (Czechy) – Kontrabas
Dana Sasinova (Słowacja) – Fortepian

20:30
Filharmonia Wrocławska
Super Stars Jazzy Unforgetable Night
Ron Carter (USA) – Kontrabas
Russell Malone (USA) – Gitara/Guitar
Mulgrew Miller (USA) - Fortepian


Piątek 15. 08. 2008


10:30-11:30
Akademia Muzyczna
Wykład
“Suity na wiolonczelę J.S. Bacha – różnice opracowań na kontrabas”
Andrew Kohn (USA) - Kontrabas

11:45-14:00
Akademia Muzyczna
Wykład
 “The Inner Game of Music”/”The Mastery of Music”/”Bringing Music to Life”
Barry Green (USA) - Kontrabas

16:00-17:45
Oratorium Marianum Uniwersytet Wrocławski
 Warsztaty mistrzowskie
 Ron Carter (USA) – Kontrabas

18:00
Aula Leopoldina Uniwersytet Wrocławski
 Recital mistrzowski
 Francois Rabbath (Francja) - Kontrabas
 Sylvain Rabbath (France) - Fortepian

20:00
Teatr Muzyczny Capitol
Soft Jazzy Stars Night
Renata Artman Knific (Polska/USA) - Skrzypce
Tom Knific (USA) - Kontrabas
Włodek Pawlik (Polska) - Fortepian


22:00
Restauracja „Ośrodek”/Restaurant „Ośrodek”
Jazz Cinema Night
Wojciech Bergander (Polska) - Kontrabas
Adrien Ciechanowski (Belgia) - Fortepian
Special Guest:
Barre Phillips (USA/Francja) - Kontrabas


Sobota 16. 08. 2008

10:00-12:00
Akademia Muzyczna
Otwarte warsztaty jazzowe
„Sztuka improwizacji w muzyce jazzowej”
Barre Phillips (USA/Francja) - Kontrabas

12:00-14:00
Akademia Muzyczna
Warsztaty mistrzowskie
Ron Carter (USA) - Kontrabas

16:00-17:45
Aula Leopoldina Uniwersytet Wrocławski
Warsztaty mistrzowskie Master Class
Lars Danielsson (Sweden) - Kontrabas

18:00
Oratorium Marianum Uniwersytet Wrocławski
Recitals
Sonia Ray (Brazylia – Kontrabas
 Andrzej Jungiewicz (Polska) - Fortepian
Guest
Gudrun Raschen (RPA/Niemcy) – Kontrabas
Przerwa
David Murray (USA)- Kontrabas
Dianne Frazer (USA)- Fortepian

20:30
Teatr Muzyczny Capitol
Jazzy Super Stars Flamenco Night
Renaud Garcia-Fons (Francja) – Kontrabas
Antonio “Kiko” Ruiz (Francja) – Gitara/Guitar
David Venitucci (Francja) – Akordeon/Accordeon
Rollando Pascal (Francja) – Perkusja


Niedziela 17. 08. 2008


10:30-14:00
Akademia Muzyczna
Warsztaty mistrzowskie
Renaud Garcia Fons (Francja) Jazz Double Bass

16:00
Rynek
Plenerowy Koncert Finałowy
Międzynarodowa Orkiestra Kontrabasowa
Dyrygent
John Schimek (USA) – Kontrabas
Prowadzenie
Kazimierz Cyna (Polska) – Kontrabas
Miloslav Gajdos (Czechy) – Kontrabas
Gudrun Raschen ( South Africa/RPA/Niemcy) – Kontrabas
Gerard Przybyła (Polska) – Kontrabas
Karoly Saru (Węgry/Hungary) – Kontrabas
Sonia Ray (Goiaz/Brazil) – Kontrabas

19:00
Filharmonia Wrocławska
Galowy Wieczór Finałowy z Gwiazdami Jazzu
“Libera Me” /All music arranged and orchestrated by Lars Danielsson/
Lars Danielsson (Szwecja) – Kontrabas, Wiolonczela
Special Guest:
Caecilie Norby (Denmark) – Vocal
Guest Musicians:
Jacob Karlzon (Szwecja) – Fortepian
Xavier Desandre Navarre (Francja) – Perkusja
Dyrygent
Andrzej Zubek (Polska)
Symfoniczna Orkiestra Festiwalowa

Copyright © 2017 World Bass Festival