Program

Niedziela 08.08.2010


9:00-17:00 Akademia Muzyczna
Międzynarodowy Konkurs Kontrabasowy Klasyczny i Jazzowy


19:00 Filharmonia Wrocławska
Gala Inauguracyjna
Laureaci Międzynarodowego Klasycznego i Jazzowego Konkursu Kontrabasowego


Klazz Brothers (Niemcy) „Chopin Lounge”
David Gazarov, fortepian
Kilian Forster, kontrabas
Tim Hahn, perkusja


Poniedziałek 09.08.2010


9:00-12:00 Akademia Muzyczna
Klasy mistrzowskie
Klasyka: Andrzej Dechnik, Miloslav Gajdos, Barry Green, Eric Hansen, Jun-xia Hou, Thomas Martin, Catalin Rotaru
Jazz: Kristin Korb
Gitara basowas: Adam Skrzypek


12:15-13:45 Akademia Muzyczna
Klasa mistrzowska
Klazz Brothers Trio (Niemcy)
David Gazarov, fortepian, Kilian Forster, kontrabas
Tim Hahn, perkusja

16:00 Akademia Muzyczna
Prezentacja mistrzowskich kontrabasów E. M. Poellmann
Ralph i Mike Krahmer (Niemcy)

19:00 Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum/Wroclaw
 Basso con Bravura
Hiroshi Ikematsu (Japan/New Zealand), kontrabas
Dido Keuning (Netherlands), fortepian

Wtorek 10.08.2010


9:00-12:00 Akademia Muzyczna
Klasy mistrzowskie
Klasyka: Andrzej Dechnik, Miloślav Gajdoś, Tadeusz Górny,   Barry Green, Eric Hansen, Hiroshi Ikematsu, Joel Quarrington
Jazz: Rufus Reid, Kristin Korb, Jakub Olejnik
Gitara basowas: Adam Skrzypek

12:15-13:00 Akademia Muzyczna
Próba orkiestry kontrabasowej
Prowadzący: Miloslav Gajdoś, Kazimierz Cyna, Paweł Jabłczynski,   Ryszard Kusek, Robert Piękoś, Dominik Schulz, Gunars Upatnieks

13:15-14:00 Akademia Muzyczna
Wykład – prezentacja pt.: „Studia orkiestrowe i ich znaczenie w
    edukacji muzycznej”
Gisele Blondeau (Kanada/Niemcy), kontrabas

16:00 Wrocławski Teatr Lalek
Koncert – prezentacja „Kontrabas w Chinach”
Jun-xia Hou (China), kontrabas
Wang Ling xi (China), fortepian
Studenci klasy kontrabasu prof. Jun-xia Hou w China Conservatory w Pekinie

19:00 Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum
Romantyczny Chopin & Bottesini
Esra Gul (Turkey), kontrabas
Andrzej Jungiewicz (Poland), fortepian
Hans Roelofsen (Netherlands) kontrabas
Mirosław Gąsieniec (Poland), fortepian
Ekkehard Beringer (Niemcy) kontrabas
Marek Werpulewski (Poland), fortepian


Środa 11.08.2010


9:00-12:00 Akademia Muzyczna
Klasy mistrzowskie
Klasyka: Ekkehard Beringer, Andrzej Dechnik, Tadeusz Górny, Esra Gul, Joel Quarrington, Irena Olkiewicz, Hans Roelofsen
Studia orkiestrowe: Gisele Blondeau
Jazz: Rufus Reid, Kristin Korb, Jakub Olejnik
Gitara basowas: Adam Skrzypek

12:15-13:00 Akademia Muzyczna
Próba orkiestry kontrabasowej
Prowadzący: Miloslav Gajdoś, Kazimierz Cyna, Pawel Jablczynski, Ryszard Kusek, Robert Piekos, Dominik Schulz, Gunars Upatnieks

16:00 Wrocławski Teatr Lalek
Grand Prix Prezydenta Wrocławia 2008
Gunars Upatnieks (Latvia), kontrabas
Mirosław Gąsieniec (Poland), fortepian

19:00 Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum
Duet mistrzów
Thomas Martin (England), kontrabas
Andrzej Jungiewicz (Poland), fortepian

Catalin Rotaru (Romania/USA),kontrabas
Marek Werpulewski (Poland), fortepian


Czwartek 12.08.2010


9:00-12:00 Akademia Muzyczna
Klasy mistrzowskie
Klasyka: Ekkehard Beringer, Tadeusz Górny, Esra Gul, Jun-xia Hou, Thomas Martin, Joel Quarrington, Hans Roelofsen, Catalin Rotaru
Studia orkiestrowe/Orchestra Studies: Gisele Blondeau
Jazz: Kristin Korb, Jakub Olejnik, Rufus Reid
Gitara basowas: Adam Skrzypek

12:15-13:00 Akademia Muzyczna
Próba orkiestry kontrabasowej
Prowadzący: Miloslav Gajdoś, Kazimierz Cyna, Paweł Jabłczyński, Ryszard Kusek, Robert Piękoś, Dominik Schulz, Gunars Upatnieks

16:00 Wrocławski Teatr Lalek
Laureat ogólnopolskich konkursów kontrabasowych

19:00 Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum
Mistrzowski koncert w amerykańsko-czeskim stylu/
Eric Hansen (USA), kontrabas
Urszula Marciniec-Mazur (Poland), wiolonczela
Andrzej Jungiewicz (Poland), fortepian
Barry Green (USA), kontrabas
Andrzej Jungiewicz (Poland), fortepian
Miloślav Gajdoś (Czech Republic) kontrabas
Marek Werpulewski (Poland), fortepian


Piątek 13.08.2010


9:00-12:00 Akademia Muzyczna
Klasy mistrzowskie
Klasyka: Ekkehard Beringer, Miloślav Gajdoś, Esra Gul Atalay, Jun-xia Hou, Thomas Martin, Irena Olkiewicz, Hans Roelofsen, Catalin Rotaru
Studia orkiestrowe: Gisele Blondeau

12:15-13:00 Akademia Muzyczna
Próba orkiestry kontrabasowej
Prowadzący: Miloslav Gajdoś, Kazimierz Cyna, Paweł Jabłczyński, Ryszard Kusek, Robert Piękoś, Dominik Schulz, Gunars Upatnieks

19:00 Filharmonia Wrocławska
Amerykańscy & polscy mistrzowie jazzu
Kristin Korb (USA), vocal & bass
Piotr Dziubek, (Poland), fortepian, akordeon

Adam Skrzypek Jazz Quartet (Poland)
Krzesimir Dębski, skrzypce/violin
Piotr Dziubek, fortepian, akordeon
Adam Skrzypek, kontrabas
Krzysztof Przybyłowicz, perkusja


Sobota 14.08.2010


12:00-14:00 Koncert plenerowy na wrocławskim rynku
„Bassists true love is...the Double Bass!!!”
Międzynarodowa Orkiestra Kontrabasowa
Solista/Soloist:
Miloślav Gajdoś (Czechy), kontrabas
Prowadzący:
Dominik Schulz (Poland), Eric Hansen (USA)
Współudział:
Kazimierz Cyna (Poland), Paweł Jabłczyński (Poland), Robert Piękoś (Poland), Gunars Upatnieks (Latvia)

19:00 Filharmonia Wrocławska
Klasyczna & Jazzowa Gala Finałowa
Joel Quarrington (Canada) kontrabas
Mirosław Gąsieniec (Poland), fortepian
Rufus Reid (USA), kontrabas
Włodek Pawlik (Poland), fortepian
Gościnnie:
Kristin Korb (USA), kontrabas
Eric Hansen (USA), kontrabas
Adam Skrzypek (Poland), kontrabas
Jakub Olejnik (Poland), kontrabas
Irena Olkiewicz (Poland), kontrabas
Roman Ziobro (Poland), kontrabas
Wojciech Bergander (Poland), kontrabas
Paweł Jabłczyński (Poland), kontrabas
Marek Werpulewski (Poland), fortepian

 

Copyright © 2017 World Bass Festival