Wykładowcy LAK 2019

Edukację muzyczną rozpoczął od gry na fortepianie. Następnie ukończył PSM I i II st. w Jeleniej Górze w klasie kontrabasu prof. Janusza Buszyńskiego.

Dwa lata grał na waltorni w orkiestrze wojskowej.

Studiował w  Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Ireny Olkiewicz i jednocześnie pracował w Filharmonii Wrocławskiej oraz w Operze Wrocławskiej.

Od 1991 roku uczy gry na kontrabasie w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Był także przez ponad dwadzieścia lat pierwszym kontrabasistą Filharmonii Dolnośląskiej w  Jeleniej Górze współuczestnicząc we wszystkich jej nagraniach płytowych, licznych tournee po Europie i sukcesach artystycznych.

Od 2003 roku gra w  Orkiestrze Dętej przy Filharmonii na perkusji.

Występy w kwartecie kontrabasowym Bassiona Polacca rozpoczął w 2006 roku.

Był jednym z Członków Założycieli Polskiego Stowarzyszenia Kontrabasistów we Wrocławiu, którego jest obecnie wiceprezesem.

W 1993 roku otrzymał odznakę ,,Zasłużony Działacz Kultury” nadaną przez Ministra Kultury i Sztuki, a w roku 2004 został uhonorowany ,,Brązowym Krzyżem Zasługi” za upowszechnianie kultury.

W 2014 roku otrzymał Medal od Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”

Gra na kontrabasie z 1864 wykonanym przez Ernsta Liebischa.

Jego hobby to krótkofalarstwo (można usłyszeć go w eterze pod znakiem SQ6FHW) a także zabytkowe samochody. Jest właścicielem samochodu GAZ-51 z 1955 roku.

jest profesorem klasy kontrabasu w Central Conservatory of Music oraz Middle School w Central Conservatory of Music w Pekinie. Jest również chińskim przedstawicielem Royal Northern College of Music. Studiował u profesora Xu Hao Zhang – pierwszego kontrabasisty orkiestry  Harbin Symphony Orchestra, następnie u profesora Fu Da z Central Conservatory of Music w Pekinie, a także u Jiřego Hudca – pierwszego kontrabasisty Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Czeskiej. Działalność dydaktyczną rozpoczął w 1994 r. w chińskiej Central Conservatory of Music, a jako ceniony w Chinach profesor prowadzi kursy mistrzowskie zarówno w kraju jak i za granicą. Z powodzeniem prowadzi również działalność artystyczną, występując z recitalami oraz z najważniejszymi chińskimi orkiestrami. Dokonał wielu nagrań CD z muzyką różnych gatunków. W 2005 r. w ramach propagowania edukacji w Chinach, wydał serię czterech video-podręczników gry na kontrabasie. Rok później stworzył specjalną stronę internetową, będącą platformą komunikacyjną dla nauczycieli gry na kontrabasie, studentów i uczniów z całych Chin. W ostatnich latach studenci Yi Song’a odnieśli wiele spektakularnych sukcesów na konkursach w Ludwigslust (Niemcy), Brnie (Czechy) oraz w USA

Urodzony w  Ankarze w 1993 roku. W  roku 2004 rozpoczął studia w  klasie kontrabasu prof. Buraka Karaağaç w  Hacettepe University Ankara State Conservatory. Studiował solfeż, harmonię i kontrapunkt z Sevgi Ünal, Argun Defne, Levent Kuterdem, Mehmet Can Özer, Stefan Pohlit and Ercüment Erdoğan. Brał udział w  klasach mistrzowskich prof. Volkana Orhona i  Victora Skorokirza. Pracował w  Doğuş Children Symphony Orchestra (DÇSO) z  Rengim Gökmen w  latach 2006 – 2009. Grał również w Hacettepe Symphony Orchestra, Ankara Youth Symphony Orchestra oraz Greek-Turkish Youth Orchestra (GTYO). Pracował z Prof. Erol Erdinç, Orhun Orhon, Assoc. Burak Tüzün i Evgeny Bushkov. W  roku akademickim 2013/2014 studiował w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w ramach międzynarodowego programu stypendialnym Erasmus gdzie uczył się pod kierunkiem dr hab. Ireny Olkiewicz i prof. Miloslava Jelinka. Podczas nauki w uczelni wrocławskiej brał udział w klasach mistrzowskich prof. Romana Patkolo, prof. Davida Sinclara i prof. Ruslana Lutsyka. W latach 2015 – 2017 odbył studia magisterskie o profilu solistycznym w klasie dr hab. Ireny Olkiewicz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracował ze skrzypkiem Robertem Bacharą. Grał wiele koncertów solowych i recitali.

Pochodzi z Hawany (Kuba) gdzie urodził się i mieszkał do 20 roku życia. Z muzyką związany jest od najmłodszych lat, a przygodę z kontrabasem zaczął w wieku 12 lat i po dziś dzień ten instrument wiedzie prym w jego życiu. Ukończył jedno z najsłynniejszych na Kubie Konserwatoriów Muzycznych im. Guillermo Tomasa Bouffartigues w Hawanie. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie kontrabasu dr hab. Ireny Olkiewicz. Grę na kontrabasie udoskonalał również  biorąc udział w klasach mistrzowskich, u takich mistrzów kontrabasu jak Roman Patkolo, Miloslav Gajdoš i  Miloslav Jelinek. W latach szkolnych należał do chóru „Coro Azul”, z którym brał udział w licznych festiwalach i konkursach takich jak. „Cantorias Nacional¨ oraz występował w Teatrze Carlosa Marxa. Grał również w składzie szkolnej orkiestry symfonicznej, z którą brał udział w Narodowym Festiwalu Orkiestr Symfonicznych. W wieku 13 lat założył swój pierwszy zespół jazzowy, z którym brał udział m.in. w Konkursie Jazzowym „Jojazz”, Festiwalu „Jazz Plaza” i in.  Koncertował z Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną oraz Kameralną Guillermo Tomas. Występował u boku takich gwiazd i zespołów jak:  Wynton Marsalis, Cool and the Gang, Klazz Brothers & Cuba Percussion, Bobby Carcasses i Afrojazz, Michel Herrera i Jovenjazz, Jadasni Portillo i Cause, Emir Santacruz, Ernesto Camilo i Saxofilia. Miał okazję grać pod batutą m.in. Tomasza Bugaja, Marka Pijarowskiego, Jacka Rogali, Tadeusza Zatheya. Aktualnie koncertuje w Europie z grupą Cuba Percussion & Friends feat. Yaqueline Castellanos, a w Polsce gra z orkiestrą Rey Ceballo i Tripulacion Cubana oraz The Cuban Latin Jazz.

pierwszy kontakt z muzyką miał miejsce w wieku 6 lat wraz z rozpoczęciem nauki gry na fortepianie, którą kontynuowałem przez kolejne lata kształcenia. W roku 2001 rozpoczął edukację muzyczną, w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu gdzie przez 11 lat, kształcił się w klasie akordeonu Pana Waldemara Polowego. W 2007 roku podjąłem równolegle naukę gry na kontrabasie w klasie Pana Janusza Buszyńskiego. Od 2014 jest studentem Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie kontrabasu dr hab. Ireny Olkiewicz. A aktualnie realizuje 2 rok studiów magisterskich o profilu wirtuozowskim. Od 2014 jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Kontrabasistów. Osiągnięcia i doświadczenie zawodowe: wolontariusz w organizacji V Światowego Festiwalu Kontrabasowego we Wrocławiu 2014r., współrealizator II Międzynarodowego Sympozjum Kontrabasu we Wrocławiu, muzyk-kontrabasista współpracujący: z Agencją Artystyczną Pro Musica od 2016 r. (podróże artystyczne: Polska, Chiny 2016, 2017 r.), z Filharmonią Opolską od 2016 r., z Malta Philharmonic Orchestra od 2018 r., w Projekcie: „Europejska Studencka Orkiestra Symfoniczna” (w roli lidera grupy kontrabasów) oraz współrealizator I Letniej Akademii Kontrabasowej ’2017 i II Letniej Akademii Kontrabasowej '2018 w Szczawnie Zdroju.

Copyright © 2019 World Bass Festival