Urodzony w Skopje w Macedonii od 2010 roku jest pierwszym kontrabasistą Orkiestry Malta Philharmonic.
Studia licencjackie oraz magisterskie pod kierunkiem prof. Jiřego Hudca w prestiżowej RNCM w Manchesterze w Wielkiej Brytanii ukończył ze wszystkimi wyróżnieniami i od tamtej pory współpracuje z najbardziej prestiżowymi, najlepszymi orkiestrami oraz czołowymi artystami.
Brał udział w wielu znakomitych festiwalach na całym świecie, a oprócz działalności solistycznej oraz orkiestrowej z Malta Philharmonic, wciąż kontynuuje działalność dydaktyczną, prowadząc klasy mistrzowskie w Wielkiej Brytanii, Francji, na Łotwie, Kubie, Malcie, we Włoszech oraz w Chinach.
Dążąc do stałego poszerzania swojego repertuaru dokonał wielu znakomitych transkrypcji na kontrabas, spośród których wiele z nich nagrodzono, w tym Wariacje Goldbergowskie J. S. Bacha, Elegię op. 3 nr 1 S. Rachmaninowa, Trio fortepianowe op. 8 J. Brahmsa, Requiem op. 66 D. Poppera na trzy wiolonczele i fortepian, Koncert w stylu J. S. Bacha H. Casadesusa i inne. Niektóre z tych transkrypcji wydano pod marką Hofmeister Editions, a obecnie są upowszechniane i sprzedawane na całym świecie.
Jego ostatnią transkrypcję Wariacji Goldbergowskich J. S. Bacha na trio smyczkowe krytyka muzyczna i akademicka  okrzyknęła  „niewiarygodnym i wspaniałym wysiłkiem, który pozostawi ślad w światowej historii muzycznej”, a także „muzyką dla melomanów dla pokrzepienia dusz”.
Od 2014 r. jest ambasadorem marki Pirastro, a  pod koniec lata 2016 r. wydane zostanie jego drugie nagranie „Macedonian Capriccio” – wirtuozowskiego utworu na kontrabas solo.

Copyright © 2020 World Bass Festival